EURO 2024: Spania a invins Croatia in primul meci al Grupei B

publicat 2024-06-15 21:30:08 (Mediafax)

EURO 2024: Spania a invins Croatia in primul meci al Grupei B Partida din capitala Germaniei a fost castigata de Spania, scor 3-0. Spaniolii au inscris doua goluri intr-un interval de trei minute prin Alvaro Morata (minutul 29) si Fabian Ruiz (minutul 32). Fundasul Daniel Carvajal a inscris si el in minutele de prelungiri ale primei reprize. In minutul 80 croatii au ratat o lovitura de la 11 metri, dar in continuarea fazei ei au reusit sa inscrie. Totusi, golul a fost anulat din cauza unei pozitii de ofsaid dupa consultarea sistemului VAR.

Alte stiri de la Mediafax:
Un barbat din Dambovita a fost arestat preventiv pentru ca si-a agresat sexual fiica de 13 ani
DNSC: Atacuri de tip DDoS ale unor grupari de atacatori afiliati Rusiei impotriva unor site-uri din Romania
Tanarul care se dadea femeie pe retele de socializare si a inselat noua barbati, arestat preventiv. Prejudiciul este de 42.000 de euro
EURO 2024: Lupta stransa pentru calificare in Grupa E. Ucraina obtine cele trei puncte dupa ce Slovacia a condus
AEP organizeaza alegeri in doua localitati unde s-a inregistrat balotaj pe 9 iunie
USR: PSD si PNL, dupa ce i-au cocosat cu taxe pe antreprenori, ii pun sa faca si munca ANAF
Cristian Vasilcoiu: PSD Dolj mi-a retras sprijinul politic si voi fi inlocuit din functia de secretar de stat
Barcelona intentioneaza sa interzica toate inchirierile pe termen scurt pentru turisti din cauza cresterii preturilor