Romania, final de drum la EURO 2024. Ne-am lovit de zidul portocaliu si revenim cu picioarele pe pamant

publicat 2024-07-02 21:00:11 (OnlineSport)

Romania, final de drum la EURO 2024. Ne-am lovit de zidul portocaliu si revenim cu picioarele pe pamant Parcursul nationalei României la Campionatul European s-a încheiat în faza optimilor de finala, dupa ce am pierdut 2-0 cu Olanda. Un meci pe care l-am început sub imperiul entuziasmului, dar pe care l-am încheiat cu moralul la pamânt, dupa ce am primit doua goluri în minutele de final. Asa am trait România – Olanda

Alte stiri de la OnlineSport:
Andy Murray a jucat ultimul meci din cariera la Wimbledon
"Sferturile" EURO 2024 propun doua "finale" in partea de sus a tabloului
FCSB invinge Corvinul fara sa forteze si cucereste Supercupa Romaniei
O noua victorie la sprint in Turul Frantei
Novak Djokovic a cedat un set in fata unui britanic din afara topului 200 mondial
Romania ramane in cursa pentru EURO, dar nu la fotbal. Tempestini, printre favoriti in Estonia
Presedintele FRF despre viitorul selectioner: "Vrem sa continuam cu Edi Iordanescu"
Tricolorii au revenit acasa. Sute de fani i-au asteptat in cantonamentul de la Mogosoaia
Cati bani intra in contul FRF in urma participarii Romaniei la EURO 2024
FCSB - Corvinul Hunedoara (LIVE, 20:00)
Arbitrul de la Romania - Olanda a fost implicat intr-un meci trucat pentru care a luat mita. A evitat "momentele critice" pentru Olanda, la fel cum a facut si in 2005
Victorie istorica pentru Mark Cavendish in Turul Frantei. Un RECORD greu de egalat in pluton